Mladi planinci na čistilni akciji

V soboto, 22 aprila, smo se mladi planinci iz Planinskega društva Idrija v okviru dogajanja ob dnevu Zemlje, ki ga je organizirala Krajevna skupnost mesto Idrija, podali na čistično akcijo. Z mestnega trga smo se odpravili proti osnovni šoli, kjer smo opremljeni z vrečkami ter rokavicami začeli čiščenje tamkajšnje okolice. Po tem ko smo dobro prečesali šolsko igrišče in pokriti del pred vhodom v osnovno šolo, smo krenili proti Mejci. Seveda nam tudi na poti do tja izpod oči ni ušla nobena odvržena smet in naše vrečke so se počasi začele polniti. Pred prihodom v Mejco smo se razdelili v dve skupini in se odpravili naprej – eni proti novemu kolesarskemu poligonu, ostali pa po cesti do Scopolijevega vrta ter začetka Rak, od koder smo se kasneje mimo teniških igrišč vrnili v Mejco. Skupaj smo dobro pregledali tudi okolico otroških igral ter travnato brežino nad strugo Idrijce in pobrali vsak, še tako majhen odpadek.

Šestnajst parov pridnih rok je kaj hitro napolnilo vrečke za smeti in sledila je zaslužena malica ter nekaj časa za igranje na soncu – dan je bil namreč res lep. Po počitku se je naša čistilna akcija počasi začela bližati koncu. Oddati smo morali še vse pobrane smeti, zato smo se mimo stadiona odpravili proti parkirišču, kjer nas je čakal kontejner, mimogrede pa očistili še tribuno nad nogometnim igriščem. Ko so polne vrečke pobranih smeti končale v kontejnerju, smo se odpravili nazaj proti centru mesta – zadovoljni, saj smo vedeli, da smo naredili nekaj dobrega za naše okolje.

Andrej Erjavec

ČISTILNA AKCIJA – razpis