Mladi planinci na čistilni akciji

Ob dnevu Zemlje, ki ga obeležujemo vsako leto  22. aprila, se po Sloveniji tradicionalno organizirajo čistilne akcije. Tudi mladi planinci iz Planinskega društva Idrija preteklo soboto, 20. 4. nismo počivali – opremljeni z vrečkami za zbiranje odpadkov smo se odpravili na čistilno akcijo po Idriji. Pot nas je vodila mimo osnovne šole, kjer smo pričeli s pobiranjem odvrženih smeti. Dobro smo pregledali tudi šolsko igrišče, pot ob Idrijci in predel ob cesti na drugi strani igrišča, nato pa smo nadaljevali proti Mejci. Očistili smo okolico Kamšti, otroških igral in kolesarskega poligona pa tudi začetni del Rak, Scopolijev vrt in okolico teniških igrišč. Kar precej smeti se je nabralo v naših vrečah – od plastičnih ovitkov in cigaretnih ogorkov vse do steklenic in pločevink.

Po zasluženem počitku in malici smo se podali še proti nogometnem stadionu, kjer nas je pod tribunami za gledalce pričakalo pravo smetišče – smeti smo skrbno pobrali, nato pa prečesali še travnato brežino nad Idrijco ter parkirišče za trgovino Tuš. Naše vreče so bile hitro napolnjene in odvrgli smo jih v tamkajšnji kontejner. Zadovoljni z opravljenim delom smo se vrnili nazaj domov, a vedoč, da bi odpadki, ki smo jih pobrali mi, morale že prej končati v košu za smeti.

Andrej Erjavec

Slike si oglejte v  GALERIJI.

ČISTILNA AKCIJA – razpis